Choď na obsah Choď na menu
 


Kapitola 1

 

Poison and  blood
Kapitola 1
Bol príjemný letný večer. Snažila som sa utiecť. Znovu. Míňala som budovu, a išla som okolo starého stromu, ktorého silueta mi v tme pripadala strašidelná. Zrazu sa zo stromu odlomila vetvička a spadla mi na bosú nohu. Dosť to bolelo, pretože tá vetva bola už suchá. Radšej som sa vzdialila od stromu, ale našliapavanie na tú nohu neskutočne bolelo. Ešte raz som si nohu obzrela. Mala som v nej zapichnutú triesku! Toho som sa obávala. Neviem si ju vybrať sama, v sirotinci mi ju nevyberie nikto a ostatné deti by mi ju určite tiež nevybrali. Rozplakala som sa. Zrazu som počula kroky. Niekto ma začul! Dúfam, že to nie je Ben Terminátor, ako mu v sirotinci hovoríme, lebo toto by som už neprežila.
Bola to však Luan, silnejšia dáma, kuchárka. Všimla som si, že má so sebou varechu. Ajaj! „Kto tu je? Kto tu reve?“ Spýtala sa tým jej hrubým hlasom. V mysli ma napadlo jedno slovo: Mužatka. To ma strašne rozosmialo a hoci som sa snažila zadržať smiech, moje prskanie určite počula. Ako darček so získala s varechou po zadku a jedno poriadne zaucho. A za ucho ma aj vyniesla naspäť do budovy. „Ja ti dám, ty drzáň malý!“ a zabuchla za sebou dvere. Zasa som bola v mojej hnusnej, starej izbe s mojimi hnusnými spolubývajúcimi. Tento pokus o útek sa mi nevydaril. Myslela som, že tretí pokus už dopadne dobre. Ako hovorila moja mama, do tretice všetko dobré.
Ale asi nie. Napríklad sme tri na izbe. Moje spolubývajúce sú hrozné a ja ich neznášam. Všetko musím robiť za ne. Musím za ne nosiť oblečenie do smradľavej práčovne, niekedy im musím dať polovicu môjho obeda, a keďže si vyberajú oblečenie ako prvé, mne ostanú len chlapčenské veci. Ja aj vyzerám ako chlapec. Všetkým nám tu strihajú vlasy, a oblečenie nemáme práve najfarebnejšie takže všetci vyzeráme ako príslušníci rovnakého pohlavia. Ale ja vyzerám ako chlapec najviac.
Ale nevedela som, že sa to bude hodiť... Alebo aj nie?

ANKETA

1. Ohodnoť túto kapitolu známkou ako v škole (buď trochu miernejší/ia, je to len prvá kapitola a ja som začiatočník :))

2. Čo myslíš, ako svoju podobu chlapcovi využije?

3. Aký máš pocit z toho prostredia? Sirotinec, špina...

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

super!

(Faint, 14. 3. 2012 15:55)

1- (Jako, dobré to bolo, v tvojom veku som písala podobne ale pár štylistických chýb si tam mala
2.Noo že za niekoho bude vydávať ;)
3. no fuuj a pobavila má ta mužatka :D

Perfecto!

(*LesLey*, 3. 3. 2012 16:15)

1
Bude sa za niekoho vydávať?
Hnusný

 

 Archív

Kalendár
<< október / 2018 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 12341
Mesiac: 205
Deň: 14