Choď na obsah Choď na menu
 


Kapitola 2

Poison and   blood
Kapitola 2
EDIT: Zmenila som štýl písania... Snáď sa páči!
Práve začínal týždeň a všade sa ozíval zvuk vysávača, ktorým upratovačky upratovali výkendový neporiadok.Deti sa zatiaľ učili v malej triede v sirotinci. Dew, hrdinka tohto príbehu školu neznáša. Nenávidí ich strašnú učiteľku. Jej piskľavý , vysoký hlas sa ozíval rovnako hlučne ako starý zvonček. Práve zazvonilo na prestávku. Ach, ako len Dew ten zvuk neznáša! Práve zazvonilo na prestávku. Dew si zapchala uši, lebo každú chvíľu mohla ohluchnúť. Radšej vytrielila z triedy a zamkla sa na záchode. Na záchod chodí vždy, aspoň tam má čas zrovnať si učivo a premýšľať nad životom.
Takže Dew bola zamknutá v tej špinavej kabínke, keď sa zrazu rozleteli dvere a pred ňou sa objavila partička chlapcov. ,,Tak čo, malý, chceš sa biť?" Zreval najvyšší z nich. ,,Hej, len pokoj, Krkovička, ten malý vyzerá akoby práve videl ducha. Tak čo, maličký, dáš nám peniaze alebo si prosíš po papuľke?" Povedal drzo chalan, ktorý je na škole známy ako Maxim. ,,Ale ja nie som ch..." Dew si to rozmyslela, lebo vedela, že títo chlapci sú radi že bijú dievčatá. ,,Teda, ja som chlapec! Volám sa Daniel a patrím do Adamovej partie! Takže pekne- krásne zalezte do vašich dier ak nechcete, aby som vás tam natlačil!"  Dew si v duchu pogratulovala, zvrtla sa na opätku a vybehla do triedy. Celé vyučovanie premýšľala ako sa dostať do Adamovej partie. Adam je jej starší.brat, ale odkedy ich rodičia strčili do sirotinca, nerozprávajú sa spolu. Ach, ako len mohla niečo také vypustiť z úst? Adamova partia je najslávnejšia v sirotinci!
Po škole Dew odtiahla brata za roh a pošepkala: ,,Adam? Ja no... Chcela by soom..."  V tom ju Adam prerušil ,,Hej, hej hej! Nie tak rýchlo! Za prvé: Nenávidíme sa. Za druhé: čo za to?" Drzo oznámil Adam. ,,Noo... Dva mesiace budem nosiť tvoje prádlo do práčovne a... Budem ti dávať najlepšiu desiatu!" Adam sa zamyslel. ,,Dobre. O čo ide?" Dew mu všetko vysvetlila, Adam zaváhal, ale keď mu Dew sľúbila 5 dolárov, jej posledné peniaze, podali si ruku. Adam zal Dew do svojej partie, ale len tak "naoko".
Dew sa cítila bezpečne. Ale raz...
Bola noc. Pršalo. Kvapky dažďa padali na okno. Cink. Cink. Cink... Zdalo sa, že kvapky hrajú nejakú zvláštnu pieseň, ktorá Dew uspávala. Zrazu ju však niečo zobudilo. ,,Rosička... Rosa..." /Dew v angličtine znamená rosa/Dew sa zobudila. Videla však len zmes tmavých bodiek, ale potom si pretrela oči. Uvidela siluetu nejakých osôb. To nemôžu byť! A ako vedia, že je dievča? Ale boli...

ANKETA

1. Ohodnoť túto kapitolu známkou ako v škole - chcem kritiku!

2. Kto to asi je?

3. Stane sa Dew niečo?

4. Čo hovoríš na nový štýl písania? Že to píšem ako "pozorovateľ"?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

....

(Faint, 16. 3. 2012 19:46)

2 prečo? opakovali sa ti tam dosť slová a celé to bolo také...divné sorry
no tí čo ju chceli zbiť
asi hej
dievča, ak raz začneš písať v ja forme tak to potom neprebáraj na on formu...chápeš takto to bolo lepšie...
toď len moje názory, prosím neber ich vážne však ja som len taká bezvýznamná osôbka

 

 Archív

Kalendár
<< október / 2018 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 12341
Mesiac: 205
Deň: 14