Choď na obsah Choď na menu
 


Shark trap

bcfg.jpg

 
 
 
 
 
,,Ach nie, nemôžem sa k nim vrátiť!“ Prosíkala Winifred, keď ju Brad chcel zobrať za žralokmi na lodi. Práve sa totiž konal výlet loďou do žraločej zátoky.  Winifred už žraloky raz videla, v ten osudný deň, kedy jej jeden z nich zabil mamu... Odvtedy má Winifred zimomriavky po chrbte už keď to slovo počuje, a keď v časopise uvidí fotku žraloka, rýchlo ju počarbe a urobí z nej krásnu machuľu.
Winifred sa nakoniec nechala prehovoriť, keďže tam išla aj jej najlepšia kamarátka Jammie a bratranec Tommy. Ale povedala, že keď sa jej niečo stane, nikdy im to neodpustí.
Takže Jammie, Winifred, Brad, Tommy, učiteľ a zvyšok posádky sa vybrali loďou k miestu kde sa žraloky zdržujú. Winifred cestou dostala morskú nemoc; bolesť hlavy bola horšia ako rezanie ruky napoly, horšia ako škrípanie prstov o tabuľu, ale Winifred ani nemukla. V bruchu ju tiež dosť bolelo, vlastne sa cítila celá slabá a chorľavá. Vtom sa z kabínky ozval víťazoslávny výkrik. Prišla sa pozrieť dnu. Uvidela radar, ktorý práve monitoroval pohyb troch žralokov. ,No výborne!, pomyslela si Winifred. ,,Winifred, to je super! Jeden žralok je priamo pod našou loďou, za chvíľu vyjde a ty ho môžeš vyfotiť.“ Radostne povedal Tommy. Potom sa však ozval rachot. Posádka sa akoby kotúľala z miesta na miesto. ,,To tie žraloky! Pod loďou je ich viac! Určite prevrhnú loď!“ Panikárila Winifred. ,,Neboj, daj si plávaciu vestu.“ Povedal Brad a predstieral, že je v pohode, ale triasli sa mu ruky. Loď sa nahla doľava a cestujúci sa veľmi silno držali zábradlia. Vnútro lode sa napĺňalo vodou a zrazu sa všetci ocitli pod vodou, kde boli v žraločej pasci. Winifred sa vynorila, a snažila sa ani nepohnúť. Keby žraloky vycítili jej strach, alebo by uvideli pohyb, neprežila by. Okom zahla smerom do vody. Uvidela červenú škvrnu, ako keď ponárate štetec s červenou farbou do pohára. Winifred prišlo zle a rozplakala sa. Kto to asi bol? Z premýšľania ju vyrušil pohyb pod ňou. ,Prosím ,nech to nie je žralok! Prosím..., opakovala si v duchu. Bola to Jammie. ,,Psst! Ani sa nepohni!“ Pošepkala jej Winifred, ktorá sa v duchu tešila, že sú obe nažive. Jammie vykríkla. ,,Ticho! Si normálna?“ Hnusne sa opýtala Winifred, ale potom pochopila. Na hladine sa objavilo mŕtve telo učiteľa. Winifred a Jammie práve boli v obkľúčení žralokov. Winifred pomaličky- potichučky vytiahla z vrecka vo veste kľúčenku. Hodila ju do vody, a žraloky ju nasledovali. ,,Uf ,ďakujem, Winifred! Zachránila si nám život!“ Rozplakala sa Jammie. ,,Jammie, oni určite už boli sýty, preto odplávali. Alebo mala tá kľúčenka nejakú zvláštnu moc. Patrila mojej mame, tá si ju kúpila v Turecku.“ Odpovedala Winifred, a potom obe horko- ťažko odplávali na breh. Zavolali pomoc.
Na druhý deň zistili, že ony jediné prežili. V škole bol veľký smútok, takže sa zrušilo vyučovanie, ale každý musel prísť v čiernom. Deti zapálili sviečky a ostali len spomienky... Winifred už nepôjde k žralokom ani za milión eur...

PS: Nemám nič proti žralokom, veď žraloky zjedia za rok 10 ľudí, a ľudia až 100 000! Len ma tak napoadlo, prečo to nenapísať?

 
 

 Archív

Kalendár
<< október / 2018 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 12341
Mesiac: 205
Deň: 14